اب بندی استخر با قیرگونی

 

اب بندی کردن استخر با قیرگونی

قبل از عایق کردن استخر ابتدا باید مراحل زیر سازی ان به درستی انجام شود زیرا زیرسازی با کیفیت استخر برای عایق کاری یا اب بندی ان اهمیت بسیار زیادی دارد.بهترین و موثر ترین روش برای ساخت استخر ارماتور بندی و بتن ریزی می باشد. یکی از دلایل استفاده از روش ارماتوربندی و بتن ریزی این است که دیواره ی استخر بعد از دیوار چینی دچار شکست و در نتیجه ی ان نشت کردن اب نخواهد شد. بعد از پایان این مرحله نوبت به اب بندی و اجرای کاشی کاری استخر می رسد.

اب بندی با قیرگونی:

یکی از بهترین و موثرترین روش های برای ای بندی استخر استفاده از قیرگونی می باشد. هنگام استفاده از این روش باید توجه داشت که حتما از قیر باکیفیت با خلوص بالاتر از 60 و همچنین گونی درجه یک استفاده کرد. برای ایزالاسیون میتوان از یک یا دو یا سه لایه قیرگونی استفاده کرد که در بیشتر مواقع از دولایه قیرگونی استفاده میشود و بستگی به میزان هزینه ای که شما برای ساخت استخر میکنید دارد، طبیعتاٌ هر چه تعداد لایه های قیرگونی بیشتری باشد کیفیت کار نیز بالاتر خواهد رفت.

اب بندی با ایزوگام:

در گذشته استفاده از ایزوگام برای اب بندی استخر کاربرد زیاردی داشت ولی رفته رفته به دلیل معایبی که داشت ایزوگام جای خود را به قیرگونی داد.

معایب استفاده از ایزوگام:

  1. در سازه‌ی استخر به دلیل فشار زیاد آب، احتمال کنده شدن ایزوگام و نشتی زیاد است.
  2. قیمت ایزوگام و هزینه نصب ان بیشتر از قیرگونی میباشد.

مزیت های استفاده از قیرگونی:

  1. قیر گونی مقاومت بسیار زیادی در برابر نشت آب و رطوبت دارد.
  2. قیرگونی در برابر تغییرات دمایی بسیار مقاوم است و به سختی ترک میخورد.
  3. در صورت استفاده از  قیرخالص ۶۰*۷۰  و گونی درجه یک دویا سه لایه به صورت ضربدری با توجه به ضخامت بالا احتمال نشتی به صفر میرسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.