عایق کاری ساختمان با ایزوگام

 

صرفه جویی در مصرف انرژی

عایق کردن ساختمان با ایزوگام مزیت های زیادی دارد. یکی از مزیت های اصلی ان علاوه بر اینکه نصب ایزوگام موجب جلوگیری از نفوذ اب و رطوبت به داخل ساختمان میشود، عایق کردن ساختمان در مقابل ورود و خروج ، سرما و گرما در طول سال میباشد و این کار موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و به دنبال ان کاهش هزینه هایی است که هر خانوار سالانه صرف انرژی می کند.

 عایق بودن و صرفه جویی در مصرف انرژی

ایزوگام در مقابل سرما:

چند لایه بودن ایزوگام و استفاده از الیاف مصنوعی نظیر الیاف شیشه(تیشو) و الیاف پلی استر در ان باعث میشود تا قابلیت بسیار بالایی در عایق بندی داشته باشد و از هدر رفت انرژی در فصول سرد، به خصوص فصل زمستان جلوگیری کند.

ایزوگام در مقابل گرما:

استفاده از ایزوگام فویلدار در مناطق گرمسیری باعث میشود در فصل تابستان مقدار زیادی از نور خورشید توسط فویل موجود در سطح ایزوگام که از جنس الومینیوم میباشد بازتاب داده شود و از گرم شدن پشت بام و دیوارهای خارجی جلوگیری کند.

از چه نوع ایزوگامی استفاده کنیم:

  1. اگر در مناطق گرمسیری و مناطقی که در بیشتر طول سال در انجا تابش خورشید داریم زندگی میکنید، به شما توصیه میکنیم حتما از ایزوگام فویلدار استفاده کنید.
  2. سعی کنید برای پشت بام از ایزوگام های باکیفیت و حداقل دولایه در هنگام عایق بندی استفاده کنید زیرا این نوع ایزوگام ها قابلیت بیشتری در عایق بندی و جاوگیری از هدررفت انرژی دارند. استفاده از ایزوگام های دلیجان برای این کار توصیه میشود.

در کدام قسمت های ساختمان میتوان از ایزوگام استفاده کرد:

  1. پشت بام: نصب ایزوگام در پشت بام تا حدود 20 درصد از هدر رفت انرژی جلوگیری میکند.
  2. دیوارهای خارجی: در صورت استفاده از ایزوگام در دیوارها میتوان تا 10 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.
  3. کف: عایق کاری کف ساختمان نیز تا 5 درصد مصرف انرژی را کاهش میدهد.

نتیجه :

عایق کردن ساختمان با ایزوگام میتواند سالانه 30 درصد مصرف انرژی و هزینه های مربوط به ان را کاهش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.